Evliliğinize iyi gelecek 10 öneri!

Aşk Ve Sevgi

Created with Sketch.

Evliliğinize iyi gelecek 10 öneri!
Bir yastıkta 40 yıl! İlişkilerin giderek karmaşıklaştığı dönemde artık birlikte yaşlanmayı başarabilmek için daha dikkatli ve özverili olmak şart! Bu öneriler işinize yarayabilir!

 1. Hayatın olduğu gibi evliliğin de iniş çıkışları olduğunu aklınızdan çıkartmayın!
 2. Hayallerinizden vazgeçmeyin. Kendini sadece evine adamış bir kadın olmanız hem sizi hem evliliğinizi çıkmaza sokabilir.
 3. İlişkinizin rutine girmesine ve heyecanını kaybetmesine izin vermeyin. Gün içinde eşinize flörtöz mesajlar göndermek, özel bir günü beklemeden ona bir hediye almak bile işe yarayabilir.
 4. Eşinizin en yakın arkadaşı olun. Ona karşı dürüst olmanız ve ihtiyacı olduğunda yanında olmanız önemli.
 5. Sadece eleştirmeyin. Onunla ilgili güzel düşüncelerinizi de paylaşın.
 6. Önemli olan tartışmamak değil, tartışmaları ilişkinizi yıpratmadan çözebilmek, unutmayın!
 7. Ailesi hakkında kötü sözler kullanmayın ve ailesiyle ilişkisine müdahale etmeyin.
 8. Onu test etmeye çalışmayın.
 9. Ona sevildiğini hissettirin.
 10. Ritüeller oluşturun.
  Evlenmek için nedene ihtiyacınız var

Evlenmek istiyor, fakat evlilik konusu açıldığı anda kalbiniz küt küt atmaya başlıyor, elleriniz titriyor ve bir an önce birlikte olduğunuz kişiden kaçmanın planlarını yapmaya başlıyorsanız,

 1. EN GÜZEL SÖZ
  Birini sevdiğinizi daha güzel neyle ispatlayabilirsiniz ki… Sevdiğiniz insanla birlikte bir ömür boyu birlikte yaşamak istediğinizi kanıtlıyor ve bunun için bozulması zor bir söz veriyorsunuz. Sevgilinizin evlilik teklifini kabul etmek, karşınızdakine sonsuz güven vermek, onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermek adına yapılabilecek en güzel şey.
 2. HAYATI PAYLAŞMAK
  İnsan olmanın en doğal yanı sosyal olmak. Hepimiz biliyoruz ki yalnızlık biz insanoğlunun üstesinden gelebileceği bir şey değil. Hayatımızın bir döneminde de olsa mutlaka birini sevmeye, biri ile olmaya ihtiyaç duyarız. Çünkü hepimiz biriyle ilgilenmek, ilgilenilmek, sevilmek ve sevmek isteriz. Evlilik bu insani isteği bize sunan en güzel anlaşmalardan biri.
 3. BÜYÜMEK
  Birkaç yıl öncesine geri dönün. Nerede akşam orada sabah eğlenceler, çılgın ilişkiler ve bitmeyen aşk acıları… O zaman bu yaşadıklarınız size çok güzel gelse de artık büyüdünüz ve düzenli, huzurlu bir ilişki istemeniz çok normal. Çünkü etrafınızdaki birçok arkadaşınız evlendi belki çocukları oldu. Şimdi her buluştuğunuzda onların eşleri ve çocuklarının yanında yalnız kalmak yerine sizin de bir eşiniz ve çocuklarınız olsa fena mı olurdu?
 4. HAYATIN BÖLÜMLERİ
  Aslında hayatı bir bilgisayar oyununa benzetirsek farklı bölümlerden oluşuyor diyebiliriz. Eğer oyunun bir sonraki bölümüne geçmek istiyorsanız, evlilik kilitleri açtıracak en önemli bölümlerden biri. Eğer birini gerçekten seviyorsanız onunla birlikte olmak ve bir hayatı paylaşmak oyunun en güzel bölümlerinden biri olacak. Zamanı geldiğinde oyunu galip bitirmek istiyorsanız gelecek bölümlere geçmenizde fayda var.
 5. GELENEKLER
  Özellikle Türk toplumuna baktığımızda son yıllarda boşanmalar artsa da evlilik kurumuna duyulan saygının devam ettiğini görüyoruz. Birlikte yaşamak kavramı yavaş yavaş kabul edilebilir fakat yine de evlilik kurumunun yerini alamaz. Ailenizin istekleri, dostlarınızın tavsiyelerini yerine getirmek adına evlilik geleneklere uymak anlamına da gelir.
 6. GERÇEK SEVGİ
  Eğer bir erkekle birkaç yıldır birlikteyseniz ve hala çok mutlu olduğunuzu düşünüyorsanız neden evlilik için hazır olmayacaksınız ki… Belki de düşündüğünüzden daha fazla hazırsınız fakat korkuyorsunuz. Eğer birini seviyor ve onun da sizi her halinizle sevdiğini düşünüyorsanız aslında aradığınız beyaz atlı prensi bulmuşsunuz demektir.
 7. DESTEK EKİBİ
  Evliliğin bütünleyici bir yanı da var. Başınıza bir şey geldiğinde eşinizin yanınızda olacağını bilirsiniz çünkü… Sadece mutlu günlerinizde değil zor günlerinizde de yanınızda yaslanacağınız biri vardır. Bazen şımarabilir, bazen kapris yapabilirsiniz. Çünkü eşinizin sizin huysuzluklarınıza katlanacağını bilirsiniz. Böyle birinin olduğunu bilmek ise her zaman kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.
 8. MOTİVASYON
  Hayatta risk almak için ihtiyacınız olan motivasyonu evli olduğunuz erkekten alabilirsiniz. Çünkü yapmak istediğiniz değişikliklerde yalnız olmadığınızı bilirsiniz. Örneğin iş değiştirmek istediğinizde eşinizin size destek olacağını, hasta olduğunuzda yanınızda olacağını bilmek size güven verir. Evliliğin en önemli yanlarından biri de güvende hissetmektir.
 9. İLİŞKİNİN ADI
  Yıllardır biriyle çıkıyor olabilirsiniz fakat biri ile çıkmakla evlenmek arasında her bakımdan fark vardır. Evlilik resmi bir kurumdur ve ilişkinizi resmileştirmek hem sizin hem de birlikte olduğunuz kişi adına sevginin kanıtıdır. Neden sevdiğiniz insanla daha ciddi bir birliktelik yaşamayasınız ki?
 10. KURALLAR
  Evlilik tüm toplumlarda kabul edilmiş bir kurumdur. Eğer hayatta kalmak için çalışmak, para kazanmak ve yazılmayan kurallarla yaşamayı kabul ediyorsak evliliğin de bu kurallardan biri olduğunu unutmamalıyız. Demode gibi görünse de evlilik kurumu hala insanların birbirini sevdiğini göstermesinin en iyi yoludur.
 11. OLGUNLAŞMA
  Evlilik olgunlaşmanın en önemli süreçlerinden biri. Evlilikle birlikte erkekler eşine karşı getireceği sorumluluklar nedeniyle olgunlaşır. Kadınlar da evlilikle birlikte evin sorumluluğunu alır ve sonrasında çocukla birlikte olgunluklarının en üst seviyesini yaşarlar. Her iki taraf artık kendileri için değil birbirleri için yaşamaları gerektiğini düşünmeye başlar.
 12. FİNANSAL SORUMLULUK
  Erkek arkadaşınız varken mali konular konusunda daha rahat davranıyor olabilirsiniz. Gezmek, tozmak dışında çok fazla bir endişeniz olmaz. Fakat evlendikten sonra her iki taraf da geleceği güvence altına alma telaşına girdikleri için daha tutumlu davranır. Bu da çoğu zaman maddi açıdan güvence anlamına gelmektedir.
 13. ÇİFT OLMAK
  Dünya milyonlarca insanla doludur fakat bu milyonlarca insan arasından bir erkek arkadaşınız olsa dahi eve gittiğinizde yalnızsınızdır. Sorunlarla tek başınıza savaşır, üzüldüğünüzde ancak bir arkadaşınızı arayarak dertleşirsiniz. Oysa evlilikte iş hayatının yorgunluklarını bırakıp eve girdiğinizde sizinle sorunlarınızı paylaşacak biri olur ve siz onun orada olduğunu bilerek mutlu olursunuz. Hayatı sizin gözünüzden gören sizin yaşadıklarınızı anlayan biriyle her istediğinizde beraber olmak oldukça güzeldir.
 14. BİRİYLE YAŞAMAK
  Şu an genç olduğunuz için belki de yaşlandığınızda ne olacağını çok umursamıyor olabilirsiniz. Oysa yaşlandıkça sizin için özel olan biriyle vakit geçirmek kadar güzel bir şey olmayacak. Size bakacağını, sizi anlayacağını ve sizi herkesten çok daha iyi tanıyacağını bildiğiniz biriyle olmak bir ayrıcalık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir